دربـاره وکـلای زنـدیـه

گروه وکلای زندیه با بیش از چند سال تجربه و هزاران پرونده موفق در زمینه های خانواده و انحصار وراثت از موفق ترین گروه های حقوقی تخصصی در سطح کشور است.مهمترین ویژگی گروه حقوقی زندیه بهره مندی از وکلای با تجربه و امانت دار است که از زمان طرح مساله، مشاوره و عقد قرارداد تا حصول نتیجه نهایی ، بصورت مستمر پیگیر پرونده شما خواهند بود.شما می‌توانید با اعتماد و تکیه بر دانش و تجربه گروه وکلای زندیه، بهترین وکلا را برای حل مشکلات در کنار خود داشته باشید.

نمایش ویدیو درباره درباره ما - گروه وکلای زندیه
زهرا زندیه
تقسیم-ترکه
مـشـاوره تـلـفـنـی رایـگـان بـا وکـلای زنـدیـه

کارشناسان ما همواره در کنار شما هستند

وکیل زهـرا زنـدیـه

وکیل پایه یک مرکز وکلای تهران، رتبه ۲۰ مرکز وکلا، شماره پروانه ۵۶۱۴۱

چـرا گـروه وکـلای زنـدیـه؟

اعـضـا مـتـخـصـص مـا

0 +

پـرونـده هـای مـوفـق

0 +

رضـایـت مـوکـلـیـن

0 +

پـرونـده هـای کـامـل شـده

0 +

اهـداف وکـلای زنـدیـه

در تهران با افزایش مشکلات خانوادگی، بسیاری از زوجین تصمیم به جدا شدن می‌گیرند و در این شرایط برای سرعت بخشیدن به امر طلاق به دنبال بهترین وکیل طلاق در تهران هستند. طلاق یکی از موضوعات بسیار شایع در دنیای امروزی و در جامعه ما است.  در بعضی موارد به دلیل مشکلاتی که برای زوجین و یا فرزندان در طول زندگی ایجاد شده، طلاق به عنوان یک راه حل است. در موارد بسیاری حضور وکیل طلاق در مسیر پرونده می‌تواند افراد را از مسیر نادرستی که طی می‌کنند، نجات دهد. بسیاری از افراد در تهران به دنبال وکیل طلاق هستند که پرونده خود را با خیال راحت به وی بسپارند. وکلای زندیه با هدف تسریع کارهای شما در تمامی مراحل طلاق در کنار شماست.

نـظـرات بـرخـی از مـوکـلـین

با کمک وکلای زندیه توانستم برای کارهای طلاقم اقدام نمایم و در تمام مراحل در کنار من بودند سپاس از گروه وکلای زندیه

علی احمدی

علی احمدی

موکل

با کمک وکلای زندیه توانستم امور ملکی ام را بدون هیچ مشکلی انمجام دهم. ممنون از شما

سینا رسولی

سینا رسولی

موکل

بسیار عالی در تمام مراحل حقوقی در کنارم بودند و با موفقیت توانستم کارهای امور ملکی ام را انجام دهم

مائده رحیمی

مائده رحیمی

موکل

چـگـونـه بـهـتـریـن وکـیـل طـلاق در تـهـران را پـیـدا کـنـیـم؟

در تهران با افزایش مشکلات خانوادگی، بسیاری از زوجین تصمیم به جدا شدن می‌گیرند و در این شرایط برای سرعت بخشیدن به امر طلاق به دنبال بهترین وکیل طلاق در تهران هستند. طلاق یکی از موضوعات بسیار شایع در دنیای امروزی و در جامعه ما است. در بعضی موارد به دلیل مشکلاتی که برای زوجین و یا فرزندان در طول زندگی ایجاد شده، طلاق به عنوان یک راه حل است. در موارد بسیاری حضور وکیل طلاق در مسیر پرونده می‌تواند افراد را از مسیر نادرستی که طی می‌کنند، نجات دهد. بسیاری از افراد در تهران به دنبال وکیل طلاق هستند که پرونده خود را با خیال راحت به وی بسپارند. وکیل طلاق، وکیلی است که با آشنایی به مراحل طلاق و انواع طلاق و نیز تسلط بر مراحل دادرسی بتواند فرایند طلاق را سرعت ببخشد. بعضی از انواع طلاق مانند طلاق از سمت زوجه دارای پیچیدگی‌ ها و شرایط خاصی است. که صرفا با حضور وکیل طلاق مجرب می‌توان در این گونه پرونده‌ ها پیروز شد.

مـراحـل انـجـام طـلاق تـوسـط وکـیـل

برای پیگیری پرونده های طلاق مخصوصا در تهران که حجم پرونده های دادگاه ها بالا است توصیه میشود که از بهترین وکیل های طلاق تهران استفاده کنید تا روند پرونده شما به خوبی پیشرفت داشته باشد در این مطلب قصد داریم مراحل انجام طلاق توسط وکیل را بیان کنیم.

1. صدور گواهی عدم سازش

اگر طلاق از نوع طلاق توافقی باشد، زوجین باید حداقل ۵ جلسه به مشاوره روانشناسی بهزیستی رفته و چنانچه مشاور تشخیص دهد، گواهی عدم سازش و عدم انصراف از طلاق صادر میشود.

2. دادخواست طلاق توافقی

بعد از انجام جلسات مشاوره، دادخواست طلاق توافقی ثبت میشود. با توجه به قانون جدید برخی از پرونده های طلاق توافقی به شورای حل اختلاف ارجاع میشود. همچنین مرحله اول طلاق از سمت زوج و یا طلاق از سمت زوج، ثبت دادخواست در دفتر خدمات الکترونیک قضایی است. مدارکی که باید به وکیل طلاق داده شود، اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی، اصل یا رونوشت عقدنامه، اصل وکالت نامه طلاق در صورت وجود و نسخه وکالت نامه دادگستری میباشد.

3. ارجاع به دادگاه خانواده

بعد از ارجاع پرونده به دادگاه، باید مدارک اصلی طلاق به دادگاه ارائه شود و در مورد ادله دفاع شود. در طلاق های توافقی، برگه مشاوره بهزیستی و یا وکالت طلاق زوج به زوجه از اصلی‌ ترین مدارک است. در طلاق از سمت زوج، به دلیل وجود حق طلاق کار کمی راحت‌ تر است. هر چند که در رویه جدید، قضات نسبت به صدور رای طلاق از سمت زوج، سخت گیر تر شد‌ه‌ اند.

به عنوان مثال، صدور رای طلاق از سمت زوج، منوط به پرداخت حقوق زن از جمله مهریه، نفقه و اجرت المثل به صورت نقد یا اقساط است. همچنین در صورت طلاق دادن زوجه با دلیل غیر موجه نصف اموال مرد که در دوران زناشویی ایجاد شده است به زن تعلق میگیرد. در طلاق از سمت زوجه کار بسیار سخت است. چرا که باید یکی از شروط ۱۲ گانه طلاق که در عقد نامه قید شده احراز شده باشد

4. اثبات شروط طلاق

اثبات نمودن یکی از شروط ۱۲ گانه ی طلاق از دشوارترین کارهایی است که باید توسط وکیل طلاق انجام شود. برای مثال اثبات رابطه نامشروع و یا ازدواج دوم مرد مشروط به گرفتن رای در دادگاه دیگر است. یا اعتیاد شدید مرد باید در پزشکی قانونی احراز شود. ضرب و جرح و کتک کاری می‌ بایست حتما با نامه کلانتری و نیز پزشکی قانونی همراه شود تا بتوان برای طلاق از سمت زوجه اقدام کرد.

5. اجرای حکم

پس از اثبات و احراز شرایط طلاق توسط وکیل طلاق، حکم طلاق صادر شده و برای اجرا به دفترخانه طلاق ارجاع داده میشود.

وقتی یک ازدواج به پایان می رسد، می تواند یک تجربه استرس زا، پیچیده و آسیب زا باشد. هنگامی که یک ازدواج از هم می پاشد، اکثر مردم به وکیل طلاق مراجعه می کنند تا با حفظ خونسردی، در راستای منافع خود عمل کنند. انتخاب وکیل طلاق در تهران امر مهمی است. وکلای طلاق متخصصین آموزش دیده ای هستند که در رابطه با حقوق خانواده و طلاق اطلاعات کاملی دارند. طلاق یکی از شایع ترین مشکلات دنیای امروزی است. فرآیند طلاق باید نه آنچنان ساده و آسان باشد که با هر تصمیم هیجانی امکان به پایان رسیدن زندگی مشترک باشد. نه آنقدر سخت و دشوار که زن و مرد با وجود آسیب های روحی و روانی و جسمی مجبور به ادامه زندگی مشترک شوند.

انـواع طـلاق بـر اسـاس شـخـص درخـواسـت کـنـنـده

طلاق از طرف زوج (مرد)

در نظام اسلامی و با توجه به قواعد فقهی از آن جا که اصولا ایجاب ازدواج با مرد است در نتیجه مرد تصمیم گیرنده در رابطه با خاتمه زندگی زناشویی می باشد و با پرداخت حق و حقوق زوجه از او جدا می شود.

طلاق از طرف زوجه (زن)

قوانین اسلام در برخی موارد به زوجه، اجازه درخواست طلاق از حاکم (قاضی دادگاه) داده است:

 • در صورتی که زوج شروط عقدنامه را امضا کرده باشد، زوجه می تواند با استناد به آن درخواست طلاق کند.
 • چنانچه زوجه بتواند اثبات کند که شش ماه نفقه دریافت نکرده است می تواند درخواست طلاق کند.
 • در صورت اثبات ابتلا زوج به بیماری صعب العلاج روانی یا هر بیماری صعبل العلاج دیگر، زوجه حق درخواست طلاق دارد.
 • اثبات ضرب و شتم یا هر گونه بدرفتاری زوج نسبت به زوجه
 • اشتغال زوج به شغلی که منافی با حیثیت خانواده است.
 • اعتیاد زوج به مواد مخدر یا الکل بطوریکه ادامه زندگی زناشویی را دچار خلل کند.
 • زمانی که زوج به حبس پنج سال یا بیشتر محکوم شده باشد.
 • در صورتی که زوج زندگی مشترک را به مدت شش ماه متوالی یا نه ماه متناوب در طول یک سال، بدون عذر موجه ترک کرده باشد.
 • زوج به مجازات حدی یا تعزیری محکوم شده باشد.
 • زوج بعد از گذشت ۵ سال از زندگی مشترک توانایی بچه دار شدن نداشته باشد.
 • ازدواج مجدد زوج بدون اجازه زوجه.
 • مفقودالاثر شدن زوج بعد از شش ماه از رجوع زن به دادگاه.
 • چنانچه در دادگاه عسر و حرج زن احراز شود.
 • در صورتی که زوجه وکالت در حق طلاق داشته باشد. منظور از وکالت در حق طلاق، حق طلاق در ضمن عقدنامه و حق طلاق محضری است.وکلای طلاق وظیفه اثبات صحت ادعای موکل خود را بر عهده دارند. آنها باید موارد را با جزئیات مستند کنند. به همین دلیل است که بیشتر وقت آنها صرف جمع آوری شواهد، انجام تحقیقات، تهیه اظهارات و تشکیل اسناد در دادگاه می شود.

وکیل طلاق در تهران می تواند با راهنمایی‌ها و مشاوره‌های درست، به شما در گذر از این دوره دشوار و نامطمئن در زندگی‌تان کمک کند.

حـضـور و کـیـل در جـلـسـات مـشـاوره طـلاق

درباره وکلای زندیه

درخـواسـت طـلاق تـوافـقـی

در طلاق توافقی زوجین خود بر سر حقوق و مسائل مالی همچون مهریه، نفقه، جهیزیه و .. با هم به توافق می رسند و در زمان کمتری پس از طی مراحل قانونی حکم طلاق برای آنان صادر می شود. یکی از این مراحل قانونی جلسات مشاوره برای زوجین می باشد. این مشاوره به منظور حل احتمالی مشکلات است. اما در نهایت تصمیم با زوجین است. معمولا در طلاق توافقی درگیری و تنش کمتری بین زوجین و خانواده آن ها اتفاق می افتد.

انواع طلاق

طلاق رجعی:

به نوعی از طلاق که زوج در مدت عده حق رجوع به زوجه را دارد طلاق رجعی گویند. در مدت عده طلاق رجعی همچنان زوج باید به زوجه نفقه بپردازد.

طلاق بائن:

در طلاق بائن مرد حق رجوع به زن را ندارد و پس از جاری شدن صیغه طلاق ازدواج و آثار آن (نفقه و …) به طور کلی باطل می شود. در نظام حقوقی جمهوری اسلامی ایران اصل بر رجعی بودن طلاق است. به جز در مواردی که طبق قانون، طلاق بائن در نظر گرفته شده است.

مـوارد بـائـن بـودن طـلاق

 • سن زوجه کمتر از ۹ سال باشد: طلاق زنى که بالغ نشده باشد.
 • طلاق بعد از یائسه شدن زوجه: در شرایطی که زن یائسه باشد. بعد از طلاق نیازی به نگه داشتن عده نمی باشد.
 • طلاق خلع و مبارات: طلاق خلع، کراهت زن از مرد را گویند و طلاق مبارات، حالتی است که هر دو طرف از هم کراهت دارند. در طلاق خلع زوجه باید مالی به زوج دهد تا رضایت به طلاق بدهد. ممکن است این مقدار کمتر، مساوی یا حتی بیشتر از مهریه‌ زوجه باشد. طلاق مبارات به علت نارضایتی هر دو طرف از هم می­ باشد. طلاق توافقی هم طلاق مبارات در نظر گرفته می شود.
 • طلاق سوم: سومین طلاقی که بعد از سه وصلت پی در پی به وجود آید خواه این وصلت ها در نتیجه رجوع باشد خواه در نتیجه ازدواج طلاق بائن محسوب می شود.
 • طلاقی قبل از اولین نزدیکی: زمانی که همسر، زن خود را قبل از هر گونه نزدیکی جنسی طلاق بدهد مانند طلاق در دوران عقد طلاق بائن می باشد و زوجه نیازی به نگه داشتن عده ندارد و به محض طلاق ازدواج و آثار آن به کلی فسخ می شود و برای رجوع باید دوباره ازدواج صورت پذیرد.

وکیل طلاق باید دانش گسترده ای از قوانین ازدواج و رویه های دادگاه داشته باشد. همچنین باید با موارد مربوط به حضانت و حمایت از کودک و مسائل مالی مربوط به طلاق رسیدگی کنند. دکتر زهره وند وکیل طلاق در تهران با سال ها تجربه در زمینه پرونده های طلاق در این زمینه به شما کمک خواهند کرد. جهت مشاهده پروفایل دکتر زهره وند کلیک نمایید.

وظـایـف وکـیـل طـلاق در تـهـران

طلاق اغلب اوقات از نظر عاطفی و مالی آسیب زیادی ایجاد می کند. با این حال، یک وکیل طلاق واجد شرایط می‌تواند به آسان‌تر کردن این روند کمک کند.

مـشـاوره حـقـوقـی تـوسـط وکـیـل طـلاق در تـهـران

وکیل طلاق در تهران با ارائه مشاوره‌ حقوقی دقیق به زوج یا زوجه در رابطه با تمام مسائلی مربوط به دادخواهی موکل خود را راهنمایی کند. در صورتی‌که که موکل نگرانی خاصی در مورد طلاق و مسائل مربوط به آن دارد، توضیحات لازم را ارائه دهد و نگرانی موکل خود را برطرف کند.

تـنـظـیـم دادخـواسـت طـلاق تـوسـط وکـیـل طـلاق در تـهـران

وکیل طلاق باید دادخواستی را به صورت دقیق و مکتوب تنظیم کند که شامل تمام دلایل جدایی زوجین، ادعاها، شهادت ها و خواسته های موکل است به دادگاه ارائه کند. ارائه اطلاعات دقیق و مدارک و شواهد و نظارت مستمر پرونده توسط وکیل طلاق باعث می‌شود پروسه طلاق بدون ایجاد مشکل پیش رود و از بلاتکلیفب زوجین جلوگیری می کند.

تـنـظیـم درخـواسـت تـجـدیـد نـظـر تـوسـط وکـیـل طـلاق در تـهـران

در صورتی که در روند بررسی پرونده رأی دادگاه در مورد یکی از مسائل مربوط به طلاق، مورد قبول موکل نباشد، در این صورت وکیل طلاق درخواست تجدید نظر می دهد و اعتراض خود را اعلام می کند. که در این صورت مسئله مورد نظر یک بار دیگر در دادگاه مورد بررسی قرار می‌گیرد و احتمال تغییر در رأی قاضی نیز وجود دارد.

حـضـور وکـیـل طـلاق جـلـسـات دادگـاه

معمولا حضور در مراجع قضایی و دادگاه ها برای زوجین ناراحت کننده و دشوار است یا گاهی فرصت مراجعه مداوم به مراجع قضایی را ندارند، به همین دلیل اغلب ترجیح می‌دهند یک وکیل طلاق مجرب و آگاه به جای آن‌ها به دادگاه مراجعه کند.

مـطـالـبـه نـفـقـه و اجـرت الـمـثـل تـوسـط وکـیـل طـلاق در تـهـران

یکی از مسائل مطروحه در پرونده های طلاق، مطالبه‌ی اجرت المثل و نفقه زوجه است. کار هایی که وظیفه‌ی شرعی و قانونی زوجه نبوده، اما بنا به درخواست زوج انجام می‌شده است اجرت المثل به آن تعلق می گیرد. با کمک وکیل طلاق مجرب و با حکم دادگاه ارزش مالی این کار ها تعیین و زوج موظف به پرداخت آن می شود.

اسـتـرداد جـهـیـزیـه تـوسـط وکـیـل طـلاق در تـهـران

از وظایف دیگر وکیل طلاق درخواست استرداد جهیزیه زوجه است. معمولاً بیشتر خانواده‌ها قبل از ازدواج سیاهه‌ای از جهیزیه تهیه می‌کنند که وکیل طلاق می‌تواند با توجه به آن سیاهه درخواست استرداد جهیزیه را تنظیم کند و به دادگاه ارائه کند.

تـعـیـیـن حـضـانـت فـرزنـدان تـوسـط وکـیـل طـلاق در تـهـران

درصورتی‌که زوجین دارای دختر کوچک تر از ۹ سال و پسر کوچک تر از ۱۵ سال باشند، وکیل باید در مورد حضانت فرزند طرح دعوی کند. در صورت اخذ حضانت فرزند برای زوج یا زوجه، طرف مقابل باید حق ملاقات با فرزند را داشته باشد. مگر اینکه دادگاه تشخیص دهد ملاقات فرزند با یکی از والدین به صلاح فرزند نیست.

اخـذ گـواهـی عـدم سـازش تـوسـط وکـیـل طـلاق در تـهـران

زوجین باید جهت جاری شدن صیغه‌ ی طلاق در دفتر رسمی طلاق، یک گواهی مبنی بر عدم سازش ارائه کنند. درصورتی‌که امکان سازش بین زوجین نباشد، وکیل طلاق برای اخذ گواهی عدم سازش اقدام خواهد کرد.

زمانی که یک رابطه زناشویی از هم می پاشد، می تواند یک زمان بسیار هیجانی و استرس زا برای هر دو همسر باشد.

مسائل طلاق ممکن است بسیار پیچیده باشد یا در طول پروسه طلاق پیچیده شود. در این موارد، مهارت، تخصص و دانش وکیل طلاق در مورد قوانین مربوطه، قوانین دادگاه و رویه قضایی از اهمیت حیاتی برخوردار خواهد بود. نیاز به یک وکیل طلاق حرفه ای برای اطمینان از موارد زیر است:

که مدارک کامل است،

موکل به حقوق خود آگاه باشد،

حقوق موکل تا حد امکان محافظت شود؛

پرونده در مسیر درستی پیش برود،

راه دیگری برای ارتباط با همسر موکل (از طریق وکیل او) وجود داشته باشد تا از درگیری بیشتر بین طرفین جلوگیری شود.

مـشـاوره وکـیـل طـلاق

جهت مشاوره و یا اخذ وکیل می‌توانید از ساعت ۹ صبح تا ساعت ۵ عصر بصورت تلفنی با شماره تلفن : ۰۲۱۴۴۲۹۴۵۰۳ ، همراه : ۰۹۱۲۸۲۸۲۳۲۲ و ۰۹۳۰۷۴۲۸۴۹۵ تماس حاصل فرمائید و یا برای مشاوره به صورت حضوری به آدرس ما در : تهران، مرزداران، نبش ایثار (پور جعفری) پلاک ۵، ساختمان افرا، طبقه دوم واحد ۷ ، مراجعه کنید.